5 maja 2025r. w Archikatedrze w Oliwie odbyło się spotkanie Parafialnych Rad Duszpasterskich z naszej Archidiecezji. Spotkanie rozpoczęło się od Eucharystii, której przewodniczył ks. bp. Wiesław Szlachetka. W trakcie homilii ksiądz Biskup mówił między innymi o Chlebie, Pracy i.. pochlebstwach. Ksiądz Biskup zaznaczył, także że Rada Parafialna jest organem doradczym, która ma na celu pomóc Proboszczowi w sprawach duszpasterskich parafii. Po Mszy Św. konferencję wygłosił ks. Rafał Burnikcki SDB, proboszcz i kustosz Sanktuarium NMP Wspomożenia Wiernych w Rumi. Natomiast ks. Krzysztof Borysewicz mówił o najbliższych wydarzeniach w naszej Archidiecezji. W spotkaniu uczestniczyli także członkowie Rady Parafialnej z naszej Parafii, pw. Chrystusa Odkupiciela na gdańskiej Żabiance (na obrazku zabrakło ze wzgl. logistycznych ks. Proboszcza, ks. Krzysztofa Czabaja, Joanny Wójciak oraz Jerzego Pelplińskiego).
Radosław Rzepecki, szafarz 'odkupiciela'
Spotkanie Rad Parafialnych w Archikatedrze w Oliwie 5 maja 2025. Foto Radosław Rzepecki
Więcej o Radzie Parafialnej 'odkupiciela'
![]()