

18 maja 2026 r. w 35. rocznicę święceń kapłańskich odbędą się 2 Msze Św. w intencji
ks. kan. Krzysztofa Lisa, proboszcza 'odkupiciela'
o Zdrowie, Boże Błogosławieństwo, Dary Ducha św.
Opiekę Niepokalanej na dalszej drodze posługi kapłańskiej :
- o godz. 6.30 - zamówiona przez Matkę Chrzestną
- o godz. 7.30 - zamówiona przez Wspólnoty Parafialne

18 maja 1991 roku w gdańskiej Bazylice Mariackiej ks. Krzysztof Lis przyjął święcenia prezbiteratu. Ks. Krzysztof objął obowiązki wikariusza u ks. prałata Stanisława Łady w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Pruszczu Gdańskim gdzie po wielu latach pozostawił wiele ciepłych wspomnień i oddanych wiernych.
W tym samym dniu święcenia z rąk ks. abp. Tadeusza Gocłowskiego przyjeli: obecny metropolita poznański ks. abp Zbigniew Zieliński, ks. Grzegorz Bączkiewicz oraz ks. Leszek Wojciechowski skierowany na Żabiankę jako wikariusz (1991-1995) - przyjaciele i koledzy z roku ks. Proboszcza, którym również spieszymy z serdecznymi jubileuszowymi gratulacjami i modlitwą. Ks. Krzysztof jest Proboszczem na Żabiance od 26 lat od czasu nominacji 1 lipca 2000 r.
Szczęść Boże Czcigodnym Jubilatom !
35-lecie święceń kapłańskich ks. Krzysztofa Lisa 18 maja 2026 r. Foto
![]()