W sobotę, 30 maja, na Mszy św. o godz. 10.00 w Archikatedrze Oliwskiej ks. abp Tadeusz Wojda SAC, udzielił święceń kapłańskich diakonowi Robertowi Szczepkowskiemu, który odbywał praktykę duszpasterską w naszej Parafii. W uroczystości święceń kapłańskich jedynego kandydata w Archidiecezji Gdańskiej w roku 2026, udział wzięli wszyscy biskupi wraz z licznie zgromadzonym duchowieństwem, studenci GSD, przedstawiciele 'odkupiciela' w osobach ks. Krzysztofa, proboszcza i ks. Sebastiana, ks. kan. dr Krzysztofa Kinowskiego (prof. KUL z Żabianki) oraz nasi parafianie wraz z szafarzami pp. Zbigniewem Dratkowskim i Pawłem Strugińskim.
Za ks. Proboszczem Krzysztofem Lisem, prosimy o modlitwę w intencji nowowyświęconego prezbitera, aby przez całe życie gorliwie wypełniał obowiązki powołania kapłańskiego, dla chwały Bożej i dobra Kościoła.
Ks. Robert Szczepkowski otrzymał dekret do Parafii Trójcy Świętej, Gdynia - Dąbrowa.
Święcenia kapłańskie ks. Roberta Szczepkowskiego. Foto
![]()