1. Spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca i zmiana tajemnic dzisiaj o godz. 16.00 w kościele.
2. Przyjmujemy intencje na Msze św. od stycznia do czerwca 2019 r. Przyjmujemy też intencje na Msze św. za zmarłych, tzw. „gregorianki”.
3. Msza św. w 30 dni po pogrzebie:
- za śp. Kazimierza Mydlarza, z ul. Rybackiej 1B, we wtorek o godz. 18.30.
4. W czwartek, 1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą w porządku niedzielnym. Wyjątkowo nie będzie Mszy św. o godz. 13.30. Przypominamy, że obecność na cmentarzu nie zwalnia z obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w tym dniu!
5. Obchodząc Uroczystość Wszystkich Świętych pragniemy uczcić rzeszę Osób cieszących się już szczęściem wiecznym. Poprzez nich chcemy uwielbić samego Boga, który „jest źródłem wszelkiej świętości”. Oddawanie czci Panu Bogu to podstawowa powinność człowieka wierzącego. Patrz: Pożegnania 2018
6. Wierni, którzy w dniach do 1 - 8 listopada pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać odpust zupełny i ofiarować za dusze w czyśćcu cierpiące. Warunki uzyskania odpustu zupełnego: stan łaski uświęcającej, odmówienie modlitwy, np. „Ojcze Nasz” i „Wierzę w Boga” oraz modlitwa w intencjach Ojca św.
7. Okazja do spowiedzi św. codziennie od godz. 6.30 i od godz. 18.15, a w piątek od godz. 16.45.
8. Zwracamy się ze szczególnym apelem do Rodziców, aby te szczególne dni w życiu Kościoła - Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny - stały się okazją, by razem z dziećmi udać się na cmentarz, nawiedzić groby bliskich, wspólnie pomodlić się, a także ukazać im chrześcijański sens życia i perspektywy życia wiecznego z Bogiem. Przypominajmy i uczmy młode pokolenie, że modląc się za zmarłych pokazujemy, że nadal ich kochamy i mamy nadzieję na spotkanie z nimi.
9. W piątek, 2 listopada, Dzień Zaduszny, wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. będą odprawione o godz. 6.30, 7.00, 7.30, 9.00, 17.00 i 18.30.
10. W Dzień Zaduszny biuro parafialne będzie nieczynne!
11. Zapraszamy na różaniec z wypominkami od piątku, 2 listopada, o godz. 18.00. Kartki na wypominki można wziąć ze stolika przy wyjściu z kościoła i czytelnie wypisane złożyć na tacę, w zakrystii lub w biurze parafialnym. Kto życzy sobie, prosimy o napisanie daty, którego dnia dane wypominki mają być odczytane.Przez cały miesiąc listopad będziemy modlić się za zmarłych na różańcu.
12. Msza św. za żyjących i zmarłych ze Wspólnoty Żywego Różańca, w sobotę o godz. 7.30.
13. W sobotę udamy się z Komunią św. do chorych i starszych naszych Parafian od godz. 9.00.
14. W środę, 7 listopada, zapraszamy na Mszę św. i modlitwę charyzmatyczną o uzdrowienie duchowe i fizyczne. Modlitwę poprowadzi o. Teodor Knapczyk Ofm - franciszkanin z Krakowa. Oprawę muzyczną zapewni zespół ADORAMUS z Tczewa. Więcej >>>
15. Duszpasterstwo Ludzi Morza zaprasza na „Zaduszki Morskie”, w piątek, w Dzień Zaduszny, o godz. 19.00, przy kaplicy Jezusa Frasobliwego na plaży w Sopocie.
16. 11 listopada będziemy świętować 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Do tej uroczystości pragniemy przygotować się przez 9-dniową nowennę, która rozpocznie się w kościołach Archidiecezji Gdańskiej 2 listopada br. Będziemy dziękować Bogu za wolność Ojczyzny i prosić o błogosławieństwo. Nowenna w naszym kościele będzie po Mszach św. wieczornych, począwszy od Dnia Zadusznego. Więcej >>>
17. W zakrystii można nabyć prasę katolicką: „Gość Niedzielny”.
Ks. Proboszcz Krzysztof Lis
201810280700
Pobierz jako PDF