1. Kończą się wakacje i czas letniego wypoczynku. Serdecznie witamy wszystkich Parafian i zapraszamy do wspólnej modlitwy oraz udziału w życiu Wspólnoty Parafialnej.
2. Od przyszłej niedzieli (1 września) Msze św. będą sprawowane według harmonogramu z okresu roku szkolnego:
- w niedziele i uroczystości: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.00, 13.30, 18.00.
- w dni powszednie: 6.30, 7.00, 7.30, 18.30.
3. W poniedziałek, 26 sierpnia, przypada Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej – Królowej Polski. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 7.30 i 18.30. W czasie każdej Mszy św. odnowimy Jasnogórskie Śluby naszego Narodu i zaśpiewamy Apel Jasnogórski.
4. Zapraszamy na Msze św. rozpoczynające nowy rok szkolny i katechetyczny:
- młodzież szkoły średniej w niedzielę, 1 września, o godz. 9.30.Spowiedź św. od godz. 9.15.
- uczniowie szkoły podstawowej w niedzielę, 1 września, o godz. 11.00. Spowiedź św. od godz. 10.30.
Zapraszamy także Rodziców i Nauczycieli do wspólnej modlitwy. Niech dobry Bóg błogosławi obficie na nowy rok zdobywania wiedzy i formowania sumień!
Poświęcenie plecaków, tornistrów i przyborów szkolnych dla uczniów kl. I. w przyszłą niedzielę,1 września, na Mszy św. o godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy najmłodszych uczniów wraz z Rodzicami i Nauczycielami.
5. Drodzy Rodzice i Dziadkowie Przedszkolaków! Dbając o rozwój intelektualny dziecka, pamiętajmy, że rozwoju potrzebuje również dusza. Przypominamy, że nasi najmłodsi Parafianie objęci są katechezą w przedszkolach. Wszyscy rodzice, którzy pragną, aby ich dziecko uczęszczało na katechezę powinni złożyć u dyrektora przedszkola stosowne oświadczenie. Wydrukowane deklaracje można wziąć ze stolika przy wyjściu z kościoła. Więcej>>>
6. Przypominamy, że zgodnie z decyzją Ks. Abp Metropolity Gdańskiego, w związku z reformą szkolnictwa, sakrament bierzmowania jest udzielany uczniom pierwszej klasy szkoły średniej. Kandydatów należy zgłaszać w biurze parafialnym. W przyszłą niedzielę zostanie podany termin spotkania dla rodziców.
7. Ogłoszenia ogólnodiecezjalne:
- Metropolita Gdański Ks. Abp Sławoj Leszek Głódź zaprasza na Uroczystości rocznicowe „Solidarności”, które rozpoczną się Mszą św. w Bazylice św. Brygidy w Gdańsku, w sobotę, 31 sierpnia, o godz. 12.00 z okazji 39. rocznicy Sierpnia 1980, podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność”. Po Eucharystii nastąpi przemarsz i złożenie kwiatów pod historyczną Bramą nr 2 Stoczni Gdańskiej.
- W niedzielę, 1 września, przypada 80 rocznica wybuchu II wojny światowej. O godz. 4.45 na Westerplatte odbędą się uroczystości związane z rocznicą rozpoczęcia wojny. O godz. 12.00 pod Pomnikiem Obrońców Poczty Polskiej uroczysta Msza św. w intencji poległych Pocztowców oraz złożenie wieńców u stóp pomnika. Módlmy się o pokój na świecie i życie wieczne dla bohaterskich obrońców naszej Ojczyzny.
8. W zakrystii można nabyć prasę katolicką: „Gość Niedzielny”.
9. W ubiegłym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do wieczności:
- śp. Urszula Cichosz, l.73, z ul. Pomorskiej 22A,
- śp. Elżbieta Słowik, l. 79, z ul. Gdyńskiej 7B,
- śp. Krzysztof Kamiński, l. 80 z ul. Gospody 11D,
- śp. Magdalena Błażewicz l. 49 z ul. Gdyńskiej 5B.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
w/z ks. Proboszcza ks. Bartłomiej Wacławek
Pobierz jako PDF