1. Dzisiaj rozpoczyna się XIII Tydzień Wychowania, którego mottem są słowa: „WSPÓLNOTA SŁUCHAJĄCA I EWANGELIZUJĄCA”. U progu nowego roku szkolnego obejmijmy modlitwą trud wychowania młodego pokolenia, przekazywania wiedzy i formowania sumień w oparciu o Ewangelię. Niech dzisiejsza beatyfikacja rodziny Ulmów zaowocuje rozwojem postaw ofiarnej miłości w życiu każdej rodziny.
2. Msza św. w 30 dniu po pogrzebie:
- za śp. Stanisława Marcińczyka, z ul. Gospody 23 E, w poniedziałek o g. 7.30.
3. Spotkanie Wspólnoty Marana Tha w poniedziałek po wieczornej Mszy św. w bibliotece parafialnej.
4. W czwartek, w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, nasza Wspólnota Parafialna będzie obchodzić Uroczystość Odpustową. W czasie wieczornej Mszy św. zostanie poświęcona odrestaurowana droga krzyżowa w naszym kościele, a słowo Boże wygłosi ks. Maciej Kucharzyk ze Zgromadzenia Misjonarzy Saletynów – Proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Saletyńskiej w Gdańsku Sobieszewie.
Uroczysta Eucharystia z udziałem kapłanów z naszego przymorskiego dekanatu i zaproszonych Gości rozpocznie się o godz. 18.30.
Serdecznie zapraszamy - dzieci, młodzież i dorosłych - do wspólnej modlitwy!
5. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.00-18.00. W tym czasie będzie też okazja do spowiedzi św. Adoracja zakończy się koronką do Miłosierdzia Bożego i błogosławieństwem.
6. Jedna z intencji Mszy św. odpustowej w czwartek o godz. 18.30, będzie modlitwą za zmarłych z naszej Parafii: kapłanów i wiernych oraz zmarłych z naszych rodzin. Kartki z imionami zmarłych można składać w zakrystii lub w biurze parafialnym.
7. Msza św. w intencji żyjących i zmarłych Członków Apostolstwa Dobrej Śmierci, zostanie odprawiona w naszym kościele, w sobotę o godz. 7.30.
8. Zapraszamy na Mszę św. w intencji naszej Ojczyzny - o Boże błogosławieństwo przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, w sobotę o godz. 18.30.
9. W przyszłą niedzielę, 17 września, przypada 84. rocznica napaści sowieckiej na Polskę i Światowy Dzień Sybiraka. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji pokoju oraz za poległych w obronie Ojczyzny i wszystkie ofiary komunizmu.
10. Spotkanie dla rodziców dzieci kl. III, które w tym roku szkolnym mają przystąpić do sakramentu pokuty i I Komunii św., odbędzie się w przyszłą niedzielę, 17 września, po Mszy św. o godz.11.00, w sali konferencyjnej. Dzisiaj po Mszy św. można wziąć z zakrystii deklarację zgłoszenia dziecka na przygotowanie do tej Uroczystości.
11. Kandydatów do bierzmowania w naszej parafii, czyli uczniów kl. VIII szkoły podstawowej i kl. I szkoły średniej, zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 18.00, a potem na pierwszą powakacyjną katechezę sakramentalną.
12. Rektor Gdańskiego Seminarium Duchownego zwraca się do wszystkich, którzy odczuwają w sobie powołanie do kapłaństwa, by zgłosili się do naszej archidiecezjalnej uczelni. Wraz z nowym rokiem akademickim kandydaci będą mogli wejść na drogę formacji ku kapłaństwu.
Szczegółowe informacje na temat rekrutacji do Gdańskiego Seminarium Duchownego i warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminarium oraz na tablicy ogłoszeń.
13. Na stoliku pod chórem można nabyć jubileuszowy numer „Gościa Niedzielnego” ze specjalnym dodatkiem na beatyfikację rodziny Ulmów oraz „Małego Gościa Niedzielnego” z niespodzianką w postaci magnesu-zakładki.
14. W ubiegłym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszły do wieczności:
- śp. Rozalia Gagaryn, l.72, z ul. Pomorskiej 22 B oraz
- śp. Krystyna Zielińska, l.71, z ul. Gospody 5 A.
Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie...
Ks. Proboszcz Krzysztof Lis
202309091840
Pobierz jako PDF