1. Nasza Archidiecezja gdańska przeżywa czas przygotowana do obchodów 100-lecia poprzez peregrynację relikwii św. Wojciecha, który jest Ojcem Chrzestnym naszej wiary.
Do naszej Parafii relikwie przybędą w środę, 9 października br. o godz. 18.00. Chcemy dobrze przygotować się do spotkania ze św. Wojciechem, biskupem i męczennikiem. Słowo Boże na wszystkich Mszach św. głosi brat Grzegorz Marszałkowski – kapucyn, któremu już dziś dziękujemy za duchowe przewodnictwo.
2. W poniedziałek i wtorek zapraszamy o godz. 18.30 na Msze św. z kazaniami przygotowującymi do godnego przyjęcia relikwii Patrona naszej Archidiecezji.
3. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej z odnowieniem przyrzeczeń chrztu św. zapraszamy wszystkich wiernych: dzieci, młodzież, dorosłych, całe rodziny na wspólną procesję różańcową ulicami naszej Parafii. Prosimy o przyniesienie świec! Osoby chore, starsze – niech też łączą się z nami w modlitwie – a symbolem tej łączności niech będą zapalone w oknach świece. Procesja rozpocznie się ok. godz. 19.15, przy krzyżu misyjnym.
4. Wtorek niech będzie dniem postu i pokuty za grzechy, przeżytym o chlebie i wodzie. Po wieczornej Mszy św. będzie nabożeństwo pokutne i okazja do spowiedzi św. do godz. 20.30.
5. W środę o godz. 17.30 rozpoczniemy czuwanie modlitewne i przywitamy relikwie św. Wojciecha. O godz. 18.30 będzie Uroczysta Msza św., a potem adoracja, różaniec i okazja do modlitwy w ciszy do godz. 20.30.
6. W środę biuro parafialne będzie nieczynne!
7. Czwartek to dzień modlitwy i adoracji Grup Duszpasterskich przy relikwiach. O godz. 17.00 - Msza św. na zakończenie peregrynacji. Będziemy modlić się w intencji naszej Parafii – o wiarę, nadzieję i miłość przez wstawiennictwo św. Wojciecha. Zapraszamy do licznego udziału. Dobrze wykorzystajmy ten czas, gdyż nie będzie już rekolekcji adwentowych!
Szczegółowy program peregrynacji można wziąć ze stolika przy wyjściu z kościoła. Prosimy o uwzględnienie zmian porządku Mszy św. i nabożeństw do czwartku włącznie.
8. Przyjmujemy intencje na Msze św. od stycznia do czerwca 2025 r.
9. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na cele inwestycyjne naszego kościoła. Wszystkich Ofiarodawców zapewniamy o modlitwie i składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.
10. W październiku zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową:
- Dorosłych: w niedzielę o g. 17.00, a w dni powszednie o g.18.00.
- Dzieci: we wtorki o g. 17.00
Zachęcamy także do wspólnej modlitwy różańcowej w naszych Rodzinach.
11. Msza św. zbiorowa za zmarłych w czwartek wyjątkowo o godz. 17.00. Kartki z imionami zmarłych można składać w zakrystii lub w biurze parafialnym.
12. W piątki modlitwę różańcową o godz. 18.00 poprowadzi Wspólnota Matki Bożej Pielgrzymującej.
13. Zapraszamy na dzień skupienia dla Członków Żywego Różańca w sobotę, 12 października, o godz. 10.30 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Żabiance.
14. Parafia Matki Bożej Fatimskiej zaprasza na Uroczystości odpustowe, w niedzielę, 13 października, o godz. 18.00. Szczegóły na plakacie.
15. W przyszłą niedzielę, 13 października, będziemy przeżywać w naszej Ojczyźnie XXIV Dzień Papieski. Hasło tegoroczne: „EWANGELIA STAROŚCI I CIERPIENIA”. Z tej okazji będzie przeprowadzona ogólnopolska zbiórka do puszek na stypendia dla uzdolnionych uczniów z ubogich rodzin, będących stypendystami Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
16. Na stoliku pod chórem można nabyć „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.
17. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności:
- śp. Izabela Łapin, l. 37, z ul. Rybackiej 1 B.
Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie...
ks. Proboszcz Krzysztof Lis
202410051800
Pobierz jako PDF