1. Zapraszamy na różaniec z wypominkami:
- w niedzielę o godz. 17.00,
- a w dni powszednie o godz. 18.00.
2. Wspólnota Matki Bożej Pielgrzymującej zaprasza na Mszę św. w poniedziałek o godz. 18.30 w intencji o Boże błogosławieństwo dla całej Wspólnoty i rozwój Wspólnoty. Po Mszy św. spotkanie formacyjne.
3. Msze św. w 30 dniu po pogrzebie:
- za śp. Jolantę Kustrę, z ul. Gdyńskiej 5 H, we wtorek o godz. 7.30 oraz
- za śp. Andrzeja Kasperkiewicza, z ul. Gospody 14 G, w piątek o godz. 7.30.
4. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.00-18.00. W tym czasie będzie też okazja do spowiedzi św. Adoracja zakończy się wspólnym różańcem z wypominkami i błogosławieństwem.
5. Za tydzień ostatnia niedziela roku kościelnego - Uroczystość Chrystusa Króla.
6. W przyszłą niedzielę, 24 listopada, przypada XIX rocznica śmierci śp. Ks. Jerzego Kuehnbauma - pierwszego Proboszcza na gdańskiej Żabiance. Z tej okazji zapraszamy do wspólnej modlitwy na Mszy św. o godz. 8.00.
7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 zostaną pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Pobłogosławione opłatki będzie można otrzymać codziennie po każdej Mszy św. w zakrystii od 25 listopada.
8. Składamy serdeczne 'Bóg zapłać' za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do puszek z okazji Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym w Ziemi Świętej. Zebraliśmy 1.650 zł.
9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za ofiary złożone na cele inwestycyjne naszego kościoła. Zebraliśmy 9.993 zł. Na konto bankowe Parafii wpłynęło 1.930 zł. Niech ofiarność i dobroć serc, Bóg wynagradza obfitym błogosławieństwem!
10. Zapraszamy na Mszę św. za zmarłych kapłanów posługujących i związanych z Dekanatem Gdańsk Przymorze. Msza św. koncelebrowana przez duszpasterzy ze wszystkich przymorskich parafii, zostanie odprawiona w poniedziałek, 18 listopada, w kościele św. Br. Alberta na Przymorzu o godz. 19.30. Zapraszamy wszystkich wiernych do wspólnej modlitwy!
11. Spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca i zmiana tajemnic w przyszłą niedzielę, 24 listopada, o godz. 16.00 w kościele.
12. Informacje o Orszaku Chrystusa Króla, który rozpocznie się Mszą św. w kościele Chrystusa Króla w Gdańsku, w za tydzień o godz. 12.30, są na tablicy ogłoszeń.
13. Zapraszamy młodzież do udziału w obchodach Światowego Dnia Młodzieży w diecezjach. Ogłoszone przez papieża "święto młodych" odbędzie się 24 listopada (Uroczystość Chrystusa Króla) w oliwskiej katedrze. Weźmie w nim udział abp Tadeusz Wojda. Oprócz Eucharystii o godz. 16.00 przewidziano program ewangelizacyjny, integrację oraz poczęstunek.
14. Na stoliku pod chórem można nabyć „Gościa Niedzielnego”.
15. W ubiegłym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do wieczności:
- śp. Józefa Polańska, l.93, Mama karmelitanki s. Bernadetty Anny Polańskiej;
- śp. Tadeusz Iwańczak, l.88, z ul. Gdyńskiej 5 A oraz
- śp. Sylwia Zimmermann, l. 77, z ul. Gospody 9 A.
Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…
ks. Proboszcz Krzysztof Lis
202411161800
Pobierz jako PDF