1. Mając na uwadze zagrożenie zdrowia oraz życia Ks. Abp Sławoj Leszek Głódź Metropolita Gdański udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej następującym wiernym:
a) osobom w podeszłym wieku,
b) osobom z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.,
c) dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę,
d) osobom, które czują obawę przed zarażeniem.
Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej we wskazanym czasie nie jest grzechem. Jednocześnie zachęcamy, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie. Zachęcamy też do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe.
2. Informujemy, że w dzisiejszą niedzielę godziny sprawowania Mszy św. w naszym kościele pozostają bez zmian. Dodatkowa Msza św. o godz. 15.00.
3. Przypominamy: LICZBA UCZESTNIKÓW MSZY ŚWIĘTEJ LUB ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU NIE MOŻE PRZEKRACZAĆ 5 OSÓB! Do uczestnictwa w liturgii w kościele zapraszamy w pierwszej kolejności Osoby, które zamówiły intencję Mszy św.
4. W tym trudnym czasie chcemy ożywić i umocnić naszą wiarę. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy, od poniedziałku do soboty. Adoracja rozpocznie się o godz. 15.00, a zakończy przed Mszą św. wieczorną. Trwajmy na indywidualnej modlitwie. W czasie adoracji będzie okazja do spowiedzi św.
5. Zachęcamy do rodzinnego bądź osobistego odprawiania nabożeństw w naszych domach: Gorzkich Żali, drogi krzyżowej, Koronki do Bożego Miłosierdzia, różańca, nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
6. W najbliższym tygodniu biuro parafialne będzie nieczynne. Prosimy o zamawianie intencji mszalnych po każdej Mszy św.
7. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. codziennie od godz. 6.30 i od godz. 15.00 -18.00. Przypominamy, że trwa czas spowiedzi św. wielkanocnej. Prosimy nie odkładać spowiedzi św. na ostatnią chwilę.
8. Msza św. w intencji powołań kapłańskich w czwartek o godz. 18.30.
9. Msze św. w I Piątek: o godz. 6.30, 7.00, 7.30, 17.00 i 18.30.
10. Msza św. za żyjących i zmarłych ze Wspólnoty Żywego Różańca, w sobotę o godz. 7.30.
11. W sobotę udamy się z Komunią św. do chorych i starszych naszych Parafian od godz. 9.00.
12. Za tydzień Niedziela Palmowa.
13. Ofiary, które chcemy złożyć dziś na tacę prosimy o wrzucenie do koszyka na stoliku pod chórem. Ośmielamy się także prosić o tzw. „wirtualną tacę”, czyli składanie ofiar na konto bankowe naszej Parafii, by zapewnić środki na bieżące wydatki. Więcej szczegółów o tej inicjatywie jest na naszej stronie internetowej.
14. Prosimy o nie wpłacanie kolejnych rat na pielgrzymkę „Piękna nasza Polska cała…”. Więcej szczegółów podamy na Wielkanoc.
15. Módlmy się wspólnie za naszych Drogich zmarłych oraz za zmarłych na skutek epidemii koronawirusa. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie...
16. Jako Ludzie Wiary, w chwilach zagrożeń wolności, życia czy zdrowia, zanosimy do Boga wspólną błagalną modlitwę, prosząc o Boże miłosierdzie i zachowanie nas od wszelkiego zła. W obliczu epidemii koronawirusa niech z naszych serc płynie modlitwa Suplikacji…
17. Pamiętajmy, że najskuteczniejszym sposobem na zahamowanie rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa jest pozostanie w domu, przestrzeganie zasad higieny i ograniczenie kontaktów z innymi ludźmi.
ks. Proboszcz Krzysztof Lis
202003281955
Pobierz jako PDF